Сергіївська ЗОШ І-ІІ ступенів

Аналіз методичної роботи

Педагогічний  колектив  школи  в  2010 -2011 році  розпочав  працювати  над  новим  науково методичним  проектом»Креативна освіта  для  розвитку  інноваційної  особистості»(І  етап  -підготовчий).Вчительський  колектив  школи  виконуючи  завдання  проекту та  опрацювавши  основні ідеї  проекту  ,розпочав  працювати  над  проблемою  «Розвиток  креативності учасників  педагогічного  процесу  шляхом використання  інноваційних  педагогічних  технологій як  важлива  передумова  особистісного  зростання  та  розкриття  творчого  потенціалу  учнів»  Для  всіх  вчителів  було  проведено  методичну  нараду  з  цьго питання .Перед  вчителями  було  поставлено  завдання  :використовувати  інноваційні  технології  у  навчанні  з  метою  всебічного  розвитку  творчого  потенціалу  кожної  дитини.

На педрадах були розглянуті наукові основи з проблеми, їх практичне впровадження.

1.Розвиток  мислення  та  мовлення  учнів  на  уроках  рідної  мови .

2. Організація  пізнавальної  діяльності  учнів  в  позаурочний  час  (листопад).

3. Комунікативно-діяльнісний  принцип на  уроках  української  мови  та  літератури  .

4. Технологія  розвитку  критичного  мислення (січень)

5. Організація  правової  освіти  і  виховання  у  школі.  Мета  та  завдання  правового  виховання .

6. Вплив  сімейного  виховання на  розвиток  особистості  учня .(березень)

На засіданнях методичної ради (згідно плану) зроблено аналіз роботи окремих вчителів  та педколективу   в роботі над науково-методичною проблемою школи ( травень). В школі діяло  1 методичне об’єднання (гуманітарного циклу ; керівник  Загорулько Т.М.).

Свою роботу вони планували відповідно до роботи методичної ради, річного плану школи та  шкільної методичної проблеми. Традиційно були проведено у жовтні методичний тиждень «Творчий учитель – який він ?» ( проблемно-теоретичний семінар, відкриті уроки), тиждень класних керівників (листопад) «Організація позакласної діяльності школярів в напрямі  формування громадянської компетентності».  В січні було проведено педагогічні читання

«Вивчення обдарованості та робота по розвитку творчого потенціалу учнів»; практикується робота проблемного семінару «Метод проектів як освітня технологія»(квітень), «Організація  надання якісної освіти  на підставі компетентісного підходу  до запровадження  особистісно-орієнтованих технологій навчання  і виховання учнів»(травень).

З метою допомоги молодому вчителю (Підлубна  Л.М.) в школі була організована робота школи молодого вчителя, організовано наставництво.

Всі  вчителі підвищують  свою  педагогічну  майстерність шляхом самоосвітньої роботи.

Починаючи з жовтня проведено предметні тижні з навчальних дисциплін, шкільні олімпіади. Цікавою   була конференція на тему «Освіта чи здоров’я » (березень). Наприкінці навчального року адміністрацією школи проведено співбесіди з кожним учителем про результати  роботи у  навчальному році та планування роботи на наступний навчальний 2011– 2012 н.р..

Недоліками в організації методичної роботи є відсутність методичного кабінету, технічних засобів навчання, недостатня кількість нової методичної , періодичної преси,недостатнє  знання  вчителями  ІКТ.

Пропозиції щодо організації методичної роботи

на   2011 – 2012 навчальний рік

1.     Обговорити на засіданні методичної ради школи результати методичної роботи за 2010 – 2011 н.р.

2.Продовжити  працювати  над  обласною  науково-  методичним  проектом «Креативна  освіта  для  розвитку  інноваційної  особистості»

3.  Продовжити працювати над шкільною методичною проблемою « Розвиток   креативності  учасників  педагогічного  процесу  шляхом  використання  інноваційних  педагогічних  технологій  як  важлива  передумова  особистісного  зростання та  розкриття  творчого  потенціалу  учнів»(ІІ-етап  -організаційно  моделюючий)

-         моніторинг якості освіти учнів ;

-         використання інноваційних  технологій;

-         практичне використання   продуктивних технологій навчання.

4.  Покращити якість роботи    з обдарованими учнями.

5. Своєчасно направити на курси підвищення кваліфікації педпрацівників, які

атестуються .

6.Удосконалення системи методичної роботи  з вивчення  узагальнення  ППД

вчителів школи і району.

7.  Всім працівникам школи систематично поповнювати кабінет   методичної

літератури, системно  займатись самоосвітою  з метою підвищення педмайстерності.

Аналіз виконання навчальних програм

З метою перевірки виконання навчальних планів і програм протягом 2010-2011н.р.  проведено співбесіди  з вчителями, перевірені класні журнали, проведено перевірку  виконання уроків зв’язного мовлення     , позакласного читання, лабораторних, контрольних робіт, тематичних оцінювань.

Календарні плани були складені  з урахуванням забезпечення базового рівня освіти, вікових особливостей учнів.

Навчальні програми в 2-4 класах виконані за кількістю проведених уроків. Уроки позакласного читання  та розвитку зв’язного мовлення проведено відповідно до вимог програми. Графік контрольних робіт виконано.

На підставі вивчення записів класних журналів 5-9 класів отримані дані , щодо системи контролю за знаннями учнів. Тематичне оцінювання проводиться у різних формах, а саме: тести, контрольні роботи , усні опитування, практичні роботи, семінарсько-практичні заняття,зрізи  знань.

Пропозиції в організації  виконання навчальних програм:

1.     Вчителям – предметникам при складанні календарних планів на наступний навчальний рік врахувати сучасні вимоги до навчання, критерії оцінювання навчальних досягнень учнів.

2.     Всім вчителям опрацювати методичний порадник  інспектора-методиста відділу освіти Баранець Т.І. з питання виставлення тематичного оцінювання навчальних досягнення учнів і вести правильні записи у класних журналах.

3.     Адміністрації школи та керівнику  МО організувати перевірку виконання навчальних програм вчителями школи  2 рази на рік .